zabawki edukacyjne integracja sensoryczna

Istnieją cztery podstawowe role, że dzieci biorą na aby przetrwać dorastanie w emocjonalnie nieuczciwych, wstydu opartych rodzin dysfunkcyjnych. Niektóre nadążyć jedną rolę w dorosłym życiu, podczas gdy inni przełączać się z jednej roli do drugiej, jak dynamiką zmian rodziny z rodzeństwem wyprowadzce z domu lub członków rodziny umierających etc .. Poniżej znajdują się opisy każdej z ról.

Bohater

To jest dziecko, które jest „10 dzieje http://www.serwis-pc.org.pl/gdynia.php 40.” To dziecko przejmuje rolę dominującą w bardzo młodym wieku, stając się bardzo niezawodne i samowystarczalni. Dają poczucie własnej wartości rodziny, ponieważ dobrze wyglądać na zewnątrz. Są dobrzy studenci, gwiazdy sportu, prezesi klasy. Rodzice patrzeć na to dziecko do przedstawienia dowodów, że są dobrymi rodzicami i dobrzy ludzie. Jako dorosły Rodzina Hero jest mocna, obliczania i niezwykle osądów (nawet jeśli bardzo subtelne o tym) – innych i potajemnie siebie. Osiągają „sukces” na zewnątrz i dostać wiele uwagi afirmatywnej, ale są odłączone od ich wewnętrznego życia emocjonalnego, od ich prawdziwej Jaźni. Są obsesyjne i napędzane jak osoby dorosłe, ponieważ w głębi duszy czują się niewystarczające i niepewne.

Bohater rodziny, ze względu na ich „sukces” w spełnianiu wymagań, co stanowi sposób na życie „prawo”, jest często dziecko w rodzinie, który jako dorosły ma najtrudniejszy czas, nawet przyznając, że jest coś w sobie, że musi być uzdrowiony.

Kozioł ofiarny

To jest dziecko, że rodzina czuje się zakłopotany. Jest to najbardziej emocjonalnie szczerzy dziecko w rodzinie. On lub ona działa na napięcie i gniew rodzina zaprzecza. To dziecko przewiduje odwrócenie uwagi od rzeczywistych problemów w rodzinie. Kozłem ofiarnym zwykle ma kłopoty w szkole, bo dostaje uwagę, że jedynym sposobem wiedzą, jak; ujemnie. często stają się one w ciąży lub uzależnionych od narkotyków lub alkoholu jako nastolatki.

https://www.printexpress.pl
– autor artykułu